رهایی در کره جنوبی

اگر به تاریخ کره جنوبی و هرچیزی که به اون مربوط میشه علاقه دارید با ما همراه باشید

رهایی در کره جنوبی

اگر به تاریخ کره جنوبی و هرچیزی که به اون مربوط میشه علاقه دارید با ما همراه باشید

رهایی در کره جنوبی

اینجا همه چیز درباره کره پیدا میشه اگه درخواست،پرسش یا نظری هم دارید میتونید اعلام کنید

آخرین نظرات

زندگی نامه بانو جانگ اوک جانگ(هی بین)1

شنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۳۳ ب.ظ

بانو هی بین جانگ اوکی جونگ از خاندان ایندونگ جانک (9 نوامبر 1701 - 3 نوامبر 1659) یکی از همسران زیبا و محبوب پادشاه سوک جونگ بود. وی دختر جانگ یونگ و همسر دومش بانو یون از خاندان پاپیئونگ بود. 

جانگ اوکی جونگ در زیبایی سرآمد زنان چوسان بود و در برخی آثار تاریخی به زیبایی و جذابیت وی اشاره شده است. وی به طبقه جونگین (یا چونگین) که طبقه متوسط جامعه کره بود، تعلق داشت و خاندان وی از دیرباز پیشه مترجمی داشتند.

جانگ اوکی جونگ به عنوان یکی از کاندید های مقام ملکه، از سوی ملکه وارثه اعظم جانگ نئول و شاهزاده دونگ پیونگ به دربار معرفی شد. پس از ورود به قصر و ملاقات با پادشاه، پادشاه به دلیل علاقه ای که به وی پیدا کرده بود به او مقام سانگ-گونگ را اعطا کرد اما مادر پادشاه سوک جونگ که از حزب نورون بود دچار تشویش شد که از حزب ملکه وارثه اعظم (حزب سورون) بانو جانگ که بسیار زیبا و دلربا بود و نفوذ زیادی در شاه داشت، مقام ملکه را دریافت کند. به همین منظور بانو جانگ را تا زمان ورود ملکه اینهیون، همسر قانونی پادشاه (1683) از قصر اخراج کرد.

در سال 1686 وی عنوان سوک-وون را از پادشاه دریافت کرد و در سال 1688 پس از تولد پسرش، مقام رفیع سوک-اویی را گرفت. در همان سال ملکه اینهیون تبعید شد و وی عنوان هی-بین (هی به معنای زیبایی) را دریافت کرد و سپس به عنوان ملکه به دربار و مردم معرفی شد. و این سرآغاز اختلافی خونین میان حزب نورون و سورون بود که در تاریخ با نام گیشا هوان گوک یاد می شود.

پادشاه سوک جونگ مایل بود که پسر بانو جانگ را (شاهزاده گیونگ جونگ) ولیعهد خویش معرفی کند اما این امر مورد قبول دربار و مردم نبود چرا که مادر این شاهزاده همسر رسمی و قانونی پادشاه نبود. بنابر این ملکه اینهیون تصمیم گرفت فرزند بانو هی بین را به عنوان فرزند خویش معرفی کند و او را از بانو جانگ بگیرد. از آن جا که ملکه اینهیون بسیار جوان بود و تنها 21 سال داشت به دلیل دسیسه های حزب سورون و بانو جانگ توسط دربار از مقام خود نزول کرد و از قصر تبعید شد. این واقعه نه تنها سبب تبعید ملکه شد بلکه به یک پاکسازی حزب نورون منجر شد که طی آن بسیاری از وزرای حزب نورون تبعید و تعدادی با سم به قتل رسیدند و رئیس حزب نورون سئو-این نیز به قتل رسید و پس از او پدر ملکه اینهیون تبعید و به مرگ محکوم شد.

سپس بانو هی بین در دربار به عنوان کاندیدای مقام ملکه معرفی شد که با حمایت پادشاه سوک جونگ و حزب سورون به پیروزی رسید.

در سال 1694 بانو هی بین علاقه و حمایت پادشاه را در نتیجه اقدامات حزب سورون و خانواده اش که برای کسب قدرت بیشتر صورت می گرفت از دست داد از سویی دیگر پادشاه به بانو چوی که از حزب نورون و حامی ملکه بود علاقه مند شده بود.

پادشاه سوک جونگ اقداماتی را به منظور خلع بانو جانگ هی بین آغاز کرد که طی آن ابتدا برادر ملکه و رئیس حزب سورون را تبعید کرد سپس با ملکه اینهیون ارتباط برقرار کرد و وی را به کاخی کوچک در آندونگ که به کاخ توت معروف بود، منتقل کرد.

ملکه جانگ به مقام هی بین تنزل یافت و ملکه اینهیون به جایگاه خویش بازگشت. در سال 1701 ملکه اینهیون از یک بیماری ناشناخته در گذشت که بعد ها این اتهام به بانو هی بین وارد شد که به کمک جادوگری، علیه ملکه اینهیون به جادوی سیاه متوسل شده است و باعث مرگ وی شده است.

حزب سورون خواهان عفو بانو جانگ بودند که پادشاه خشمگین از وقایع دستور اعدام خاندان بانو جانگ از جمله مادر و برادر وی را صادر کرد. رئیس حزب سورون نیز خواهان عفو بانو جانگ شد اما پادشاه در پاسخ به وی گفت اقدامات بانو جانگ و حزب سورون سبب مرگ 1700 نفر شده است و این قابل بخشش نیست.

پادشاه در بیست و هفتمین سال سلطنت خود دستوری را صادر می کند که طی آن هیچ یک از بانوان دارای رتبه بین نتوانند عنوان ملکه را دریافت کنند. جانگ هی بین در 9 نوامبر 1701  زمانی که 42 سال داشت به مرگ با خوردن سم محکوم می شود و حکم بلافاصله به اجرا گذاشته می شود.

برخی تصور می کنن جانگ هی بین قربانی مبارزات سیاسی حزب نورون و سورو ن بوده است. با این وجود به وی پس از مرگش به عنوان مادر ولیعهد، مقام بانو اوکی-سان بزرگ از خاندان جانگ اعطا شد.

بانو هی بین صاحب دو فرزند از پادشاه سوک جونگ بود:

ولیعهد یی یون که بعد ها به عنوان گونگ جونگ به سلطنت رسید

شاهزاده یی سئونگ سو که زندگی وی مورد مناقشه تاریخ دانان است.


بانوجانگ • ۹۷/۰۳/۱۲
 • رها مقدمی فر

بانو جانگ

زندگی نامه

نظرات  (۱۵)

سلام من سریال جانگ اوک جانگ زندگی برای عشق رو دیدم و خیلی هم قشنگ بود من این سریال رو خیلی بیشتر از دونگی دوست داشتم و به نظرم این سریال واقعی ترم هست ولی خب اخرش خیلی خیلی خیلی غم انگیزه همش تقصیر اون دونگی بود که بانو جانگ هی بین مرد😓 خیلی بدم میاد از دونگی.        راستی توی فیلم عالیجناب تا اخرش به جانگ عشق و علاقه داشت ولی،در تاریخ  که شما نوشتی گویا اینطور نبوده😕
پاسخ:
بله منم سریال زندگی برای عشق و بیشتر دوست داشتم و از نظرمنم به واقعیت نزدیک تر بود توی تاریخ عده ای علاقه امپراطور به بانوجانگ هی بین رو تا زمان مرگ بانو جانگ تایید میکنن ولی عده ای هم معتقدن علاقه ی امپراطور به بانوجانگ از بین میره درهرصورت سند و حرف مشخصی در این باره وجود نداره
شما میدونی که در کشور کره بانو جانگ محبوبیتش بیشتره یا دونگی ؟  
خودت کدوم و بیشتر دوست داری؟ 
از دونکی خیلی خیلی بدم میاد هم توی فیلم دونگی هم توی فیلم زندگی برای عشق
پاسخ:
در کره هرکدومشون به همون اندازه که موافق دارن مخالف هم دارن پس یجورایی نمیشه مشخص کرد کدومشون محبوب تره
اما من به شخصه بانوجانگ به دلیل شخصیت کاریزماتیک خیلی دوست دارم اقتدارشو هیشکی نداشت
کاشکی این سریالم از تلویزیون ایران پخش میکردن تا مردم هر دو رو میدیدن بعد قضاوت کنن اخه اکثرا دونگی رو خیلی دوست دارن البته بعید میدونم پخش کنن چون سه چهارمش سانسور میشه 😑☹
پاسخ:
آره واقعا اما من به شخصه حتی تا قبل از دیدن سریال دونگی شخصیت بانو جانگو به دلیل اقتدارش خیلی دوست داشتم
زندگی برای عشق به دلیل همون سه چهارم سانسور جزو محالاته که پخش بشه
راستی بانو جانگ فرزند دومی که  داشته رو تو هیچ فیلمی نشون نداد چرا🤔
پاسخ:
چون خود تاریخ نویسان درباره اون فرزند چیزی بیشتر ننوشته ان و توی فیلم هام به دلیل اطلاعات کم کلا حذف شده زندگی فرزند دوم بانوجانگ مورد مناقشه تاریخ دانانه
 • Jang Hee Bin (Arezoo)
 • از دونگی یی متنفرم.خیل آشغال بود.حسود عوضی...دزد...عقده ای...
  :|
  پاسخ:
  من از بانو جانگ بیشتر از دونگی خوشم میاد ولی تو هم خیلی دلت پره ها
  من از هر دوشون خوشم میاد هم دونگی هم بانوجانگ.
  پاسخ:
  :)
  سلام دوست عزیز.ببخشید میشه طرز دوخت دانگویی(هانبوک بلند)رو با عکس و توضیح فارسی بزارید؟ممنون میشم لطف کنید و بزارید.البته درصورت امکان.
  از پشت صحنه سریال سرنوشت هم بزارید خواهشااااا
  💓💓💓💓
  پاسخ:
  هم دانگویی و هم پشت صحنه این سریالو سعی میکنم خیلی زود قرار بدم خواهش میکنم
  وای دست خوش مرسی.پشت صحنه رو که گذاشتید لطف کردید مرسی.لطفا دانگویی رو با توضیح فارسی هم بزارید.کومائو.شما کره ای بلدید؟ببخشید پرسیدم
  بازم مرسی...پشت صحنه ای که گذاتشید رو میتونیم دان کنیم؟
  پاسخ:
  قابل نداشت.اگه تونستم چشم حتما میذارم.کره ای هم ای یه چیزایی بلدم ولی خیلی نه.
  پشت صحنه رو هم میتونید دان کنید
  سلام.چشمتون روشن مرسی.به منم یاد بدید هرچی بلدید.خیلی خوب شد که میشه دان کرد ممنونم رها خانم.
  پاسخ:
  انشاالله سر فرصت چشم
  خوشحالم که خوبه
  سپاس براوان از شما خانم مقدمی فر.شما خانم هستید دیگه؟
  پاسخ:
  بله دیگه
  سوال بیجایی پرسیدم ببخشید.
  سلام به کره ای میشه=آنیونگ ها سیو
  خداحافظ=آنیونگ گاسه او
  ممنونم=کوماسو
  درست هست☝👆✌😊😊😊😊😊
  پاسخ:
  ممنونم=کومائو
  کومائو؟؟؟آهان ممنونم.پس بقیش درسته دیگه؟.میشه چند تا از لغات پرکاربرد و بهم بگید؟
  پاسخ:
  یه مطلب جدید با همین مضمون گذاشتم گلم :)
 • نیلوفر کیانی
 • :)
  پاسخ:
  :)
  مرسی عزیزم از اینکه وقت گذاشتی و نظر دادی
 • نیلوفر کیانی
 • خواهش میکنم عزیزم !!!
  بابت توضیحات درباره معرفی سریال واقعا ممنونم امیدوارم کمک موثری برای دوستان باشه !!!!
  خوش حال میشم باز سر بزنی عزیزم !!!
  پاسخ:
  :)
  خواهش
  حتما
  به نظرم بدبخت ذاتش خوب بود بقیه بدش کردن خیلی جالب بود این مطلب یعنی اینقدر این زن زیبا بود که مقام هی رو دریافت کرد و من احساس میکنم نقشه های ملکه هم به خاطر این بود که بهش حسودی میکرد اینقدر که فکر میکردم ملکه اینهیون خوب نبود 
  پاسخ:
  درکل بانو جانگ برای دفاع از خودش و پسرش مجبور به جنگیدن برای قدرت شد وگرنه همیشه به مردم فقیر کمک میکرده

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">